O Grupie

Grupa EUROPLAN

Grupa EUROPLAN to doświadczony holding inwestycyjny, który działa na rynku od 18 lat, specjalizujący się w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego. Artur Kozieja, twórca grupy, jest doświadczonym inwestorem i bankierem inwestycyjnym, który przez 22 lata pracował jako dyrektor inwestycyjny m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim "City".

W ramach inwestycji biurowych EUROPLAN zrealizował wiele projektów, w tym budynek Feniks o powierzchni 10 tys. m2 przy ul. Żelaznej 32 w Warszawie, który pełni funkcję siedziby BOŚ Banku oraz budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. m2.

W obszarze inwestycji hotelowych, EUROPLAN przeprowadził wiele udanych projektów, w tym zakup hotelu "Centrum Kongresowe Gromada" w Krakowie, który dysponuje 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym. Ten obiekt, po modernizacji, został otwarty pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip w grudniu 2018 roku.

EUROPLAN w 2019 roku rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod 5-gwiazdkową marką Radisson Blu z przyhotelowym aquaparkiem dysponującym 241 pokojami, który został otwarty w styczniu 2023 roku. W Karkonoszach działają już dwa etapy hotelu Lake Hill Resort&SPA, a trzeci otwarty będzie wkrótce.

Dzięki swojej wieloletniej obecności na rynku, EUROPLAN stał się jednym z najbardziej renomowanych inwestorów w Polsce i cieszy się uznaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityki prywatności i stosowania plików cookies.