O Grupie

Grupa EUROPLAN

Grupa EUROPLAN to firma inwestycyjna, która działa na rynku od 20 lat, specjalizując się w obszarze budownictwa mieszkaniowego,  biurowego i hotelowego. Artur Kozieja, twórca grupy, jest doświadczonym inwestorem i bankierem inwestycyjnym, który przez 22 lata pracował jako dyrektor inwestycyjny m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim "City", a także od ponad 20 lat jest wspólnikiem rodzinnej firmy budującej i zarządzającej obiektami hotelowymi w Karkonoszach. 

W obszarze inwestycji hotelowych, EUROPLAN przeprowadził wiele udanych projektów, w tym zakup hotelu "Centrum Kongresowe Gromada" w Krakowie, który dysponuje 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym. Ten obiekt, po modernizacji, został otwarty pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip w grudniu 2018 roku.

EUROPLAN w 2019 roku rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod 5-gwiazdkową marką z przyhotelowym aquaparkiem dysponującym 241 pokojami, który został otwarty w styczniu 2023 roku. W Karkonoszach działają już dwa etapy hotelu Lake Hill Resort&SPA, a w budowie trzeci etap Lake Hill, a także Sanssouci by MGallery w Karpaczu oraz Termy Karkonosze w Staniszowie. Ponadto w budowie jest także hotel Campanile w Warszawie oraz Imperial Movenpick w Zakopanem.

Dzięki swojej wieloletniej obecności na rynku, EUROPLAN stał się jednym z najbardziej renomowanych inwestorów w Polsce i cieszy się uznaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityki prywatności i stosowania plików cookies.